gtag('config', 'UA-126265132-1');

לפגישת ייעוץ התקשר:

לפגישת ייעוץ התקשר:

תחומי התמחות

אם הגעת לאתר לאחר שנתקלת בבעיות עם רשות המיסים או כדי לבדוק באם ניתן להפחית מס שכבר שילמת, או לתכנן עסקה בראי המס נשמח לפגוש אותך.  בפגישה נענה על שאלותיך ונאמר אם יש באפשרותינו לעזור. ניתן לטלפן עכשיו לטלפון 077-7368445 או למלא את הטופס שבצד האתר ואנו נחזור בהקדם לתיאום פגישה.

בדיקת שומות מס הכנסה ושומות מס שבח

כמקצוענים מומחים במיסים אנחנו נותנים שירותים של בדיקת שומות מס הכנסה ושומות מס שבח מקרקעין. המדובר בבדיקת שומות הן בטרם הגשתן והן שומות שהוגשו זה מכבר וניתן לתקנן לפני התיישנותן. במקרה של בדיקת השומות לאחור אנו פועלים מול מס הכנסה ומס שבח לתיקונן בפועל לאחור. במקרים רבים תיקוני השומה אינן נושא למחלוקת באשר הם מתבססים על שימוש שונה במגני מס לגיטימיים. 

מיסוי מכירת דירת מגורים

חוק מס שבח מטפל בסוגיות מורכבות. לא אחת ברור היה ללקוח שהנה הוא מוכר את דירת המגורים שלו בפטור ממס שבח. אך מסתבר שלא תמיד כדאי להשתמש בפטור הניתן מכוח סעיף 49ב לחוק מס שבח וניתן לחסוך מס הרבה יותר גבוה בדרך אחרת. בנוסף, גם בעת מכירת הדירה השניה ניתן לעיתים לקבל פטור ממס שבח באם פועלים נכון. הפטור על מכירת דירת מגורים מסתעף לעיתים לסוגיות נוספות עליהן יש לתת את הדעת. קביעת תחולת הפטור על מכירת דירה שנמכרה יחד עם זכויות בניה ושאלת שימוש הדירה כנכס עסקי בחלק מהזמן הם רק חלק מהמקרים אליהם מתייחס החלק החמישי לחוק מס שבח העוסק בפטור לדירת מגורים מזכה.

תכנון מס שבח

חוק מס שבח הינו מהמורכבים בחוקי המס. תכנוני המס הגלומים בו רבים כמו גם השאלות שיש צורך לטפל בהן מול משרדי מס שבח. להלן מספר דוגמאות לנושאים בהם אנחנו נדרשים מול משרדי מס שבח:

  • החרגת חברה מהגדרת איגוד מקרקעין ובכך הוצאת עסקאות במניות החברה מתחולת חוק מס שבח.
  • תכנון הטבות המס הניתנות לתא המשפחתי כך שייטמעו בהליך תכנון עסקת המקרקעין מראשיתה.
  • העברות נדל"ן בין יורשים כחלק מהליך ההורשה.
  • מיסוי קרקע חקלאית.
  • מיסוי נכסים שנתקבלו במתנה ובעת מכירתם חלות מגבלות סעיף 49(ו) לחוק מס שבח.
  • בחינת האפשרות לסיווג עסקאות כפירותיות ולא כהוניות כדי להוציאן מתחולת חוק מס שבח.
  • הסדרת המיסוי של עסקאות קומבינציה מול משרדי מס שבח.
  • מיסוי עסקאות פינוי ובינוי ומיסוי עסקאות תמ"א 38.
  • בחינת אפשרות להחלת שעורי מס היסטוריים על נכסים שעברו בתוך המשפחה.
  • הסדרת פרה רולינג לעסקאות ספציפיות.

תכנון מס

אנחנו אמונים על תכנוני מס רבים שנעשו בישראל. תכנון מס נכון הוא תכנון הלוקח בחשבון את סמכות רשות המיסים להתעלם מעסקאות מלאכותיות. סעיף 86 לפקודת מס הכנסה וסעיף 84 לחוק מס שבח מאפשרים לרשות המיסים להתעלם מעסקה שכל מטרתה הכלכלית היא הפחתת מס. רשות המיסים תתבונן בעסקה כאילו תכנון המס שיצר את אותה עסקה מלאכותית, לא קיים. כבעלי ניסיון רב תכנוני המס שעשינו לא נפלו ברשת העיסקה המלאכותית ועם זאת חסכו מס רב ליזמים.

תכנון מס בינלאומי

תכנון מס בינלאומי צריך לקחת בחשבון את עקרונות המיסוי במדינה הזרה. החוקים הקיימים כמו גם אמנות המס הבינלאומיות למניעת כפל מס מאפשרים להימנע ממיסוי כפול מחד ולעיתים גם ליצירת יש מאין בתחום המיסוי. תכנוני מס המשתמשים ברשת אמנות מס הם אומנות בפני עצמה. יש צורך להכיר את האפשרויות השונות ועדיין לא ליפול במלכודת העיסקה המלאכותית. תכנון מס באמצעות רשת אמנות לכפל מס עלול לרדת לטמיון באם רשות המיסים תוכל להוכיח שמדובר בעיסקה מלאכותית שיש להתעלם מקיומה. במקרה כזה תתעלם רשות המיסים מהמבנה שנוצר באמצעות אמנות המס ותחייב במס את העיסקה כאילו המבנה המיוחד איננו קיים. בנסיוננו הרב ישנם תכנוני מס בינלאומיים רבים ששיפרו תשואות על עסקאות בינלאומיות גדולות.